Hotel Młyn Klekotki - resort & spa

Godkowo

SENTO SPA

Klekotki Sento Spa to położony w Hotelu Młyn Klekotki, jedyny w Europie, tak duży kompleks Spa inspirowany kulturą japońskich tradycji łaziebnych.

W jednym obiekcie połączyliśmy tradycyjną kulturę japońskiego Sento z nowoczesną ideą Spa dla aktywnych, świadomych i wymagających klientów.

Klekotki Sento Spa znajduje się w naturalnym otoczeniu pięknych ogrodów, rzeczki, lasów i jezior. Całe otoczenie świetnie nawiązuje do koncepcji japońskiego Sento

Hotel Młyn Klekotki to odrestaurowany XVII-wieczny młyn wodny w województwie warmińsko-mazurskim, usytuowany pomiędzy Morągiem, Pasłękiem i Ornetą.

Do młyńskiej posiadłości nie trafiają przypadkowi podróżni, bo też i to miejsce oferuje więcej niż podobne hotele w Pasłęku czy inne hotele na Mazurach. Nasi goście to wymagające osoby skuszone rekomendacją, oczekujące znacznie więcej niż przewidywalne pokoje i sala konferencyjna. Aranżacja hotelowych wnętrz nawiązuje między innymi do stylistyki rustykalnej. Nie brakuje też inspiracji dalekowschodnimi podróżami. Nasz hotel – znajdujący się w trójkącie Morąg-Pasłęk-Orneta – w subtelny sposób został zaadaptowany również do celów biznesowych.

Największym atutem hotelu jest wystrój wnętrz opisywany we wszystkich czołowych magazynach o tej tematyce. Wyposażenie i wszelkie dodatki zostały dobrane tutaj z wyjątkowym smakiem.

W trakcie adaptacji zachowano autentyczne elementy historycznego wystroju w tym fragmenty drewnianego stropu z kwiatowymi motywami, ozdobny piec kaflowy, fragmenty urządzeń młyńskich, piękny belkowany sufit w sali kominkowej, jak dawniej wytrawiony na biało wapnem.

W budynku dawnej stajni mieści się restauracja i bar, a obok ogród zimowy z podłogą wykładaną ręcznie formowanymi glinianymi kaflami. Ogród zimowy stanowi jedną z atrakcji Klekotek. Goście oddzieleni są od ogrodu tylko szybą, co szczególnie zimą stwarza niezapomniane wrażenia.

Dzięki nowopowstałemu budynkowi obiekt oferuje obecnie 41 pokoi, w tym 7 apartamentów. Jego wnętrza kryją między innymi 2 sale konferencyjną na 102 i 46 osób, Winiarnię w Piwnicy, Salę Kominkową , przeszkloną Werandę na 15 osób i urokliwe, kameralne spa.

Obiekt SENTO SPA

Miejsce, w którym znajduje się Klekotki Sento Spa to oryginalna stodoła przeniesiona z małej mazurskiej miejscowości, zrekonstruowana i wkomponowana w skarpę schodzącą do rzeki. Architektura wnętrza powstawała organicznie, wpasowując się w magiczną drewnianą przestrzeń stodoły.

Wnętrza Klekotki Sento Spa reprezentuje ekstrawagancki styl jakim jest dekonstruktywizm. W efekcie powstał projekt z niespotykaną geometrią. Jest to jeden z najciekawszych budynków w Europie, charakteryzujący się pomieszczeniami w kształcie brył, w których nie ma dwóch takich samych ścian i kątów.

Głównym wyróżnikiem Klekotki Sento Spa jest charakterystyczna, niemal rytualna dbałość o kolejność poszczególnych kroków – stąd każdy z kolejnych etapów odbywa się w specjalnych 6 pomieszczeniach posiadających własną łazienkę, garderobę i miejsce do odpoczynku. Wyjątkową cechą tego projektu jest nie tylko jego architektura czy wnętrza, ale również urządzenia spa i jego wyposażenie, które zostały zaprojektowane i ręcznie wykonane na potrzeby Klekotki Sento Spa.

Budynek składa się z części wspólnej, w której spotykamy się z obsługą, korzystamy z szatni i relaksujemy się w pokojach wypoczynkowych. Na kolejnych piętrach znajdujemy pomieszczenia zabiegowe, a w nich między innymi japońskie wanny, rozgrzewające drewniane Furako i fitosauny. Dla wielbicieli mokrych zabiegów został specjalnie zaprojektowany kamienny ciepły stół.

Lokalizacja:
Adres: Hotel Młyn Klekotki
Kod pocztowy: 14-407
Miasto: Godkowo
Dane kontaktowe:
Strona www: http://www.hotelmlynklekotki.pl
Adres e-mail: recepcja@hotelmlynklekotki.pl
Numer telefonu: (055) 249 00 00
(055) 249 77 00

Polecane obiekty: