Hotel Litwor*****

Zakopane

Kameralny, luksusowy, butikowy w charakterze hotel w Zakopanem…

Hotel Litwor położony jest w samym centrum stolicy Tatr, przy ul. Krupówki. Był pierwszym czterogwiazdkowym obiektem w mieście, był także pierwszym pięciogwiazdkowym. Jest to nie tylko najwyższa kategoria, jaką może otrzymać hotel, ale także poświadczenie wysokiej klasy usług, jakie oferujemy. Hotel Litwor wyznacza standardy jakości pod Tatrami.

Hotel łączy w sobie styl, nowoczesność i luksus. Hotel Litwor to idealne miejsce na wypoczynek oraz spotkania biznesowe. Subtelny urok dyskretnej elegancji stanowi o atmosferze pokoi, sal i restauracji.

Większość z Państwa zastanawia się zapewne co znaczy słowo Litwor….
Wystarczy spojrzenie do atlasu roślin i dowiadujemy się, że nazwa ta pochodzi od greckiego słowa archangelos, które oznacza archanioła i nawiązuje do niezwykłych właściwości leczniczych tej rośliny, które miał objawić archanioł Rafael. W literaturze opisywany jest jako arcydzięgiel litwor (łac. Angelica archangelica). Jest to roślina dwuletnia, znajdująca się pod ścisłą ochroną, spotkać ją można podczas wędrówek w Tatry i Sudety. Od jego nazwy powstało wiele nazw w Tatrach takich jak: Litworowy Staw czy Litworowa Dolina. Jest nieocenionym surowcem dla zielarzy. Z jego korzenia, łodyg i liści powstają leki pomagające na wiele schorzeń, głównie żołądkowych. Ale leki to nie wszystko – od pokoleń w góralskich domach powstaje królowa nalewek – Litworówka. W zależności od receptury zalewany spirytusem jest korzeń bądź liście tej rośliny, a następnie po kilkudniowej maceracji otrzymany wyciąg jest rozcieńczany przegotowaną wodą i dosładzany pszczelim miodem. Litwor znany był już i użytkowany w starożytności, wiązało się z nim wiele zabobonów, m.in. wierzono, że powoduje zdrowienie, wzmacnianie, krzepnięcie i “siły potężne wydobywa, do małżeńskiego skutku prowadzące”. Znawcy zalecają, aby mężczyzna nosił korzeń przy sobie, najlepiej w lewej kieszeni spodni oraz zażywał przed romantycznym spotkaniem we dwoje napoju z litworu (może to być wino, nalewka lub likier, w których przez dwa tygodnie moczył się korzeń tego ziela). Przez zakonników zwany był “zielem Ducha Świętego” i zalecany, by zachować długowieczność. Zapraszamy do Hotelu Litwor, aby poznać smak trunku z tej tajemniczej rośliny.

Wyjątkowy hotel na rodzinny wypoczynek i konferencje w górach.

Lokalizacja:
Adres: ul. Krupówki 40
Kod pocztowy: 34-500
Miasto: Zakopane
Dane kontaktowe:
Strona www: http://www.litwor.pl/
Adres e-mail: rezerwacja@litwor.pl
Numer telefonu: +48 (0) 18 20 24 200
+48 (0) 18 20 20 255

Polecane obiekty: